Warning: Array to string conversion in /home/clauver/public_html/stewapl/wp-includes/formatting.php on line 1108

O nas

Gdański Ośrodek Szkoleń Motorowodnych STEWA, został założony przez Jana Marca, który jest właścicielem i jednocześnie głównym instruktorem. Początki działalności sięgają roku 1991, kiedy skupiliśmy się na najbliższym nam wówczas obszarze sportów motorowodnych. Woda zawsze była naszym żywiołem, dlatego logicznym krokiem w rozwoju, było powołanie specjalistycznej kadry szkoleniowej.

Gdański Ośrodek Szkoleń Motorowodnych i przystań jachtowa marina Stewa, położone są w Gdańsku Rudnikach nad Martwą Wisłą, na wodnym szlaku Pętli Żuławskiej. To wyjątkowa okolica, gdzie podziwiać można niesamowitą przyrodę, a także obiekty hydrotechniczne, jak zabytkowa śluza czy mosty zwodzone. Marina posiada kilkadziesiąt miejsc postojowych dla jachtów żaglowych i motorowych, a także dla łodzi wędkarskich, oraz skuterów wodnych.

Zabawa, sprawność fizyczna, odrobina wolności i przygody, lub ambicja sportowa – to powody, dla których żeglarstwo stało się popularną formą spędzania wolnego czasu, która ma entuzjastycznych zwolenników na całym świecie. Dlatego Gdański Ośrodek Szkoleń Motorowodnych STEWA, zajmuje się organizacją szkoleń. Można tu zdobyć uprawnienia motorowodne – sternika motorowodnego, sternika morskiego, oraz licencję na holowanie narciarza wodnego. 

Jeśli chcesz odkryć swoje możliwości, poznać morze i inspiruje Cię woda, zgłoś się do Stewa Gdańsk, porozmawiaj z nami, i zapisz się na kurs. Nikt lepiej nie przeprowadzi Cię przez etapy szkolenia niż miłośnicy morza i żagli. Nasze życie to woda i Bałtyk, poczuj nowe uzależnienie i odkryj siebie na nowo.

W Polsce, bez patentu można pływać w bardzo ograniczonym zakresie. Zgodnie z polskim prawem, możemy pływać na niewielkich łódkach z silnikiem do 10 kW, lub małych jachtach do 13 m długości kadłuba z silnikiem do 75 kW i z prędkością nieprzekraczającą 15 km na godzinę. Należy pamiętać, że pływając bez patentu nie jesteśmy zwolnieni z obowiązku posiadania umiejętności, a także odpowiedniej wiedzy do uprawiania bezpiecznej turystyki wodnej. Należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa na wodzie, a także respektować znaki wodne. Dlatego warto zrobić kurs i zdobyć uprawnienia, aby pozyskać niezbędną wiedzę i umiejętności i czuć się komfortowo i pewnie na pokładzie.

Posiadanie własnej łodzi nie jest konieczne, aby zdobyć praktyczne doświadczenie sternika. Nawet bardziej sensowne jest początkowo pływanie w towarzystwie wykwalifikowanego szkoleniowca. Pomożemy Ci wybrać właściwy kurs i zadbamy o Twój komfort. Doświadczeni instruktorzy i wieloletnia tradycja to gwarancja sukcesu.

Przewiń na górę
Call Now Button